Jag kom in på Fotoskolan STHLM!

JAG KOM IN PÅ FOTOSKOLAN STHLM!
Omg... Hade ställt in så att alla mejl som går till min privata mejladress skulle komma upp som notiser på min iPhone (ville ju se direkt när mejlet kom).. och vid två idag låg jag i utesoffan och snapchat'ade med min kusin... då det pluppade upp på skärmen:
"Du är antagen till den kvalificerade yrkeshögskoleutbildningen Bildbehandlare i Stockholm...". Jag skrek från utesoffan. Syrran skrek från solstolen. Sedan sprang vi filmiskt, tjutande mot varandra, började kramdansa mitt på gräsmattan och ramlade sedan ned i en hög på marken, samtidigt som grannen kom gående och undrade vad som hänt.. Haha.
Shit... Det har inte riktigt gått upp för mig... men jag ska flytta till Stockholm i augusti! Kan ni fatta att det är på riktigt?!
Jättestort grattis Elin! Jag har följt din blogg i flera år och du är så duktig på det du gör och du verkar vara en väldigt härlig och go tjej 🙂 Önskar dig ett gigantiskt lycka till, och än en gång - GRATTIS!
Kramar
ÅH GRATTIS, KLART DU KOM IN! DU ÄR GRYM! <3
Åh vad roligt!! Grattis, detta förtjänar du 🙂
Grattis Elin!!! 😀
Åh grattis!!! Vad roligt för dig, och du är verkligen värd det här! Lycka till 🙂
ÅÅÅÅHHHH GRATTIS!!!!
Det var du verkligen värd 🙂
Grattis! Jag är så glad för din skull!
Stora Kramar
Grattis Elin! 🙂 så otroligt kul! Men alla vi läsare visste ju att du var så duktig att du skulle komma in 😉
Haha att ni har kunnat vara så säkra... jag har vart skitnervös 😉
Grattis! 😀
WOOOOOOW vad roligt!! De har en blogg (ettorna skulle jag tro) som jag följt ett litet tag, de är skickliga! Ååh du passar helt klart där, du kommer säkert ha jättekul och utvecklas massor! <3
GRATTIS!!! Det är du så värd. 😀
Fy vad kul! Grattis!
Gud vad roligt! Grattis!
WOW vad kul, så himla värd! GRATTIS och stort lycka till!!! 😀
Grattis!! Åh vad roligt! 😀
Men fy satan vad kul!!! 😀 Grattisgrattisgrattis! You're awesome!
Men åh så roligt, stort grattis Elin!
Åh grattis! Va roligt! 🙂
ÅH VAD KUL!!!
Grattis som fan 🙂
Kul att det går bra för dig och att dina drömmar och önskningar slår in!
Lycka till med utbildningen och hoppas du ska trivas i Sthlm.
Stort Grattis!!
Stort grattis igen, det är du värd Elin, snacka om härlig comeback! 🙂 Kram på dig
Jaaaa! Wow! Tusen tack! 😀 kram!
Grattis igen!!! 😀 du förtjänar det verkligen!
Fantastiskt kul, stort,stort grattis. Jag var ju oxå säker på att detta skulle gå vägen, så duktig dom du är 🙂
jag önskar dig oxå lycka till med flytt till Stockholm. Ja jag ser framemot att följa dig på ytterligare ett äventyr. Ja om du låter oss följa med vill säga 😉
Grattiskram 🙂
Jättegrattis! 😀
Grattis! Detta är du banne mig värd
STTOOORRT GRATTIS IGEN!!! har typ sagt det 15 000 ggr nu!! du är sååå värd det!! <3333
Och jag blir lika glad varje gång 😀 haha 😀 tack!! 😀
Gud vad roligt! Grattis 😀
Kul att stockholm får en sådan fantastisk person som dig boende här 😀
Du är la för fin Teten 😀
HÄFTIGT! Grattis till dig!
ååh Grattis!!! 😀
Så kul, grattis!! Du kommer älska Stockholm 🙂
Stort grattis!
Gillar vad du gör, du kommer utvecklas som tusan och kan gå hur långt som helst.
Kolla gärna in vad jag håller på med på sk0tt.se
Åhh grattis va roligt! Va glad jag blir för dig 😀
GRATTIS!!!
Ska bli skitskoj att följa din resa på fotoskolan och livet i stockholm!
Så kul!! Grattis! 😀
Gud så fin blogg! Ha en bra dag! 🙂
Åhhh vad kul!! Grattis!! Himla glad för din skull, det verkar verkligen som något du vill göra och det gör mig så glad att du kom in! Hoppas det blir kul! Du är så grym och det blir spännande att följa med dig på nya äventyr! 😀 Stort stort grattis!
Tusen tack! Det är det verkligen, ska bli så spännande att få göra det och ta med bloggen på den nya resan 🙂
YES!!! Så glad för din skull! Du är så värd det! 🙂 Kram
Men åh, grattis!
grattis 😀
Ååhh va kul, stort grattis!! 😀
GRATTIS! Du passar så för detta, det som du är bäst på! 😀
STORT GRATTIS!!! Du kommer rocka!! 🙂
ÅHHHHHH så kul och vad glad jag blir för din skull 🙂 hoppas du lär dig mycket så att du kanske kan lära oss också här på bloggen 😉
Åh vad roligt! Grattis!! =D
Nej det kan vi inte! Så skoj! 🙂
Åh så roligt!! Stort grattis!!! Så spännande! 😀
Grattis!! Vad roligt! 😀 Jag ska också flytta till Sthlm till hösten och studera foto, fast då på gymnasiet. Skrev faktiskt om det på min blogg idag, kolla gärna 🙂
Men åh vad kul! Heja oss! ^^
Grattis och lycka till,,,
Supergrattis till dig Elin!! Du förtjänar det verkligen och hoppas du kommer trivas bra här i Stockholm!
Åh, Grattis! Så kul!
grattis;D!
Gud vad kul för dig, stort grattis!! 😀
Många grattis till dig! Passar dig perfekt =) Efter alla år jag följt dig så har du det som krävs, även om jag inte kommenterar ofta så kollar jag din blogg varje dag och du är en härlig fläkt av gladhet!
Tack så jättemycket!! 😀
Klart att du gjorde!! 😀 Grattis!
Åh stort grattis!! Shit vad kul 😀
Stort grattis Elin!! 🙂 det är du verkligen värld att få göra nåt du älskar <3
Åh STORT grattis! 😀
Grattis!
Grattis! Ska bli spännande och följa, vilket jag hoppas vi får 😀 Du skapar ju så himla fina bilder och inspirerar andra med ditt arbete.
Stort grattis och lycka till! Om det är någon som förtjänar platsen så är det DU!
Karma! Good thing happens to good people...
<3
GRATTIS!! Fasen vad skoj!!!! 😀 Vilken upplevelse du kommer att få vara med om 😀
Kram C
ÅH! Så roligt!!! De är ju så hedrade att få ha dig där så bra som du är...!
Men åh <3
GRATTIS!!! 🙂
Grattis grattis grattis! Så himla roligt och välförtjänt 😀
Så underbart roligt! STORT grattis!!
Grattis, vad kul 😀
Grattis! Måste medge att jag är lite avundsjuk haha, jag har funderat på att söka till nästa år, så nu tänker jag följa dig och se om det är nåt som skulle passa mig 😉 Jag har också varit nervös för jag tycker att du är jätteduktig och jag har tänkt att om du inte kommer in så har jag ju inte en chans i världen och hur bra måste man då vara för att komma in xD så ja lite avundsjuk, men ändå bra att du kom in och såklart hur kul som helst för dig!
Ett stort grattis! Det kom faktiskt en liten tår när jag läste det på Twitter. Känner dig inte, men har förstått hur mycket detta betyder för dig. Du förtjänar det 🙂
Men vad fin du är! <3 Det betyder verkligen allt för mig... tack så jättemycket <3
GRATTIS ELIN! 😀
Välkommen hit 🙂 o grattis!
Men grattis! Guud så roligt 🙂
Gud va roligt, jag är så glad för din skull. GRATTIS! Du förtjänade din plats där!
Stort grattis 🙂 Det här är du så värd!
Jag ser så fram emot att följa dig under dina studier... Det ska bli så spännande :)!!!!
/Millan
Wow va roligt!! Även om vi redan visste att du var sjukt grym och att du givetvis skulle komma in så är det nu klart! STORT GRATTIIIIIS!!!
Ja men det sa jag ju att du skulle! 🙂
Grattis!
Gratulerer så mye :)! Gleder meg til å lese om det!
Grattis 🙂 gud va roligt för dig. Ska bli kul att läsa hur det kommer gå för dig 🙂
Åååh grattis! =D
Omg!! Så utrolig spennende, gratulerer så masse! 😀 😀
STORT grattis! Det förtjänar du verkligen! 😀 😀
Grattiiss! Va kuul!! 😀 Jag har en fråga, kan man använda exponeringskompesation i M-läget, och man kan det: hur påverkar det inställningarna och bilden? 🙂
Vad roligt, Grattis 🙂
Jag vet någonstans du kan bo, hör av dig på min mail om du vill veta mer, så skriver jag till dig. Vi har ett ledigt rum i mitt kollektiv!! [email protected]
Åhhhh åhh åhh du är så värd det!! <3 <3
Jag visste det=) GRATTIS!
Grattis, Elin! Det är du värd!! Stort lycka till med utbildningen 😀
åh vad kul, grattis!!
Åh så roligt! Lycka till! 😀
Men åh GRATTIS! Guu' så kul! 😀
Men världens fetaste jävla grattis!!!!! 😀
Ett jättegrattis från mig till dig. ♥ Kram
Åååh grattis 😀
Åh så kul!
Grattis, vad roligt för dig! 😀
Åååh hurraaaaaa 😀 Gratulere så mye 😀
Grattis, och hoppas att du trivs i mitt gamla klassrum. Sitt inte för nära produktionen du kommer bli galen på allt spring bakom dig =)
Stort grattis och lycka till!!!
JIHOO!!! GRATTIS!!! 😀
Grattis, grattis, grattis och återigen massa grattis!!!!! 😀 Du är så otroligt GRYM Elin! Då får vi se till att fika, fota och hänga! 😀 Kanske får vi till den där fotograferingen vi pratat om i typ... 4 år? Haha.
Grattis! Vad kul! Ska bli kul att följa med som bloggläsare.
Lite efter kommentar, men måste bara skriva ett STORT grattis till dig 😀 det va du värd 🙂 Lycka till nu!