Canon EOS 5d Mark II + Canon EF 50/1,4 USM
Första självporträttet som jag inte använt reflexskärm.. haha…
Idag blir det full rulle.
Imorgon bär det av norrut med flyg till Kallax och Luleå, så jag ska gå och lämna igen en bok, låna en ny, lämna tillbaka ett linne i stan, fylla mobilen med sjukt bra musik utifall Spotify inte skulle vara tillgängligt, packa resväskan, färga håret (jag ser förskräcklig ut nu, det är så dassigt.. haha) och lite sånt. Allt på ca två timmar. Good luck…
Du är så vacker! =)
Jag är helt tokig i ditt hår! Det är så himla fint 😀
De' riktig stil på dig !!! snyggt
älskar dina smycken!!
Så himla vacker! Fin bild och fin tjej!
asså, när jag såg den här bilden på facebook blev jag helt stum. Vilken elegant kvinna! 😀
Snyggt!
Jag skulle göra vad som helst för ditt utseende! Det märks du är dig själv och jag är helt fäst i din blogg, helt galet! Älskar din blogg och dina bild, woop!
Kika gärna in på mitt projektarbete och lämna en kommentar om vad du tycker om mina bilder! 🙂
Idakristina.dyndns.org
Allt bra idag? 😀
Jag blir riktigt imponerad av dina självporträtt… Underbara! Jag får öva och åter öva!
asså du är så vacker!
snygg!
Så fin är du. Man blir riktigt avund. >:
Hej, jag heter Matilda och jag pluggar i Sundsvall då jag bor på ett internat. Nu är det jag och några andra fotointresserad tjejer som vill göra en fotostudio men vi har inga grundkunskaper direkt så undrar om du kanske kan hjälpa oss vad det är man behöver i en fotostudio för amatörer som vill utöka sitt fotande. Du kanske har något tips på sida och paket? 🙂 svara till min Hotmail så jag inte missar svaret:) tack på förhand!
Älskar din hårfärg!
Lika snygg som alltid! 😉
Lika snygg som alltid! 😉
Lika snygg som alltid! 😉
Jösses vilen härlig design du har nu, Elin! Det känns verkligen vårikt här.. det behövde jag, med det ruskväder som varit idag. Tack!
Jag har en liten fråga också: Skulle du kunna tänka dig att skriva något kort om näthat? Det är ju inte så ovanligt med anonyma, elaka kommentarer i bloggvärlden, och jag skulle vilja uppmärksamma detta på något vis, om det innebär att vi kan få någon att tänka efter. Det är många som lider i onödan.. När man klagar på någon på grund av vad den har för hårfärg, tycker om för musik eller skriver på sin blogg, då är det något snett.. tycker jag i alla fall. Vore trevligt om du åtminstone ville hälsa på och läsa MITT inlägg om näthatet. http://yezzcorner.wordpress.com/2011/03/29/min-asikt-nathat/ (direktlänk)
Tack på förhand. Jessica
Mycket att göra ^^
Kanske ska färga mitt hår i din färg på lördag 🙂
riktigt snygg bild. powerful!
Lycka till, haha 🙂
Gillar bilden starkt!
Åh, jag vill också norrut! Men jag får vänta några veckor till…
Sen måste jag fråga, nu när jag kommer ihåg det, vilken hårfärg du använder för att få till den röda färgen du har? 🙂 Otroligt fin!
Thank you so much for being a part of Interrogation time, and the answers are now up!
Its an honour that you took your time to ask questions as you are a big inspiration!
Have a lovely day!
Love Gabriella
i always love the jewelry you have!
fan va fin du är! ;o
du tar så överdrivet fina bilder!
Skulle du kanske kunna göra en film "hur jag fotar" eller liknande?:)
Jag tänker inte på behind the scenes, utan tillexempel hur du fotar vatten, eller produktfoto.
Vet att det finns fler som skulle uppskatta det, och att fler (speciellt jag) skulle vilja veta hur just du fotar när du fotar ex Produktfoto ! 😀
jättefin bild på dig, ditt hår är grymt fint! 🙂
jättesnyggt! 😀
Grymt fin bild och du är lika snygg som vanligt elin !
Jag älskar din blogg, dina bilder, ditt hår, dina kläder, dina smycken, ditt utseénde!
Människa vad vacker du är!
Du är snyggsnyggsnygg!
sååååå fin bild:D
sjuktfin bild!!
Jäklar vad snygg du är!
Föresten, hur gör du din bakgrund? mönstret?
Ha en bra dag! 🙂
Hej är allt bra?:)
tänkte bara tipsa dig om en tävling på min blogg!
du kan vinna en valfri one piece från chillunited.se värde 699-1299kr! tävlingen avslutas IMORGON så idag är sista chansen att delta 🙂
om du vill vara med klicka på länken: http://lavitadilovisa.blogg.se/2011/march/vinn-valfri-one-piece.html#comment
vilken fin bild på dig
Jag måste bara fråga.. vad använder du för locktång? (om du nu använder någon). eller hur får du annars till ditt hår i sådana perfekta lockar?
P.s du har en underbar blogg 🙂
riktigt snyggt !!
Shit vad snygg du är!
Du är så himla, himla vacker Elin! 🙂
Jättefin bild!
jag seriöst dör, hur snygg får man vara?
Cool blogg, snygg brud och precis sånt hår som jag vill ha :D!
Cool blogg, snygg brud och precis sånt hår som jag vill ha :D!
glömde ju klicka vem jag var…
Åh du tar verkligen så sjukt snygga bilder 🙂
Shit, vad snygg du är! 😀
Du är så otroligt vacker!
snygg outfit!
As snygga smycken!!!
Älskar din blogg! 🙂