Cardigan – mammas, linne & skor – nelly.com, kjol – Cubus, bälte – H&M, krans – gjort själv.
Så här såg jag ut när vi firade min födelsedag!
Snacka om skillnad i min stil nu mot för några år sedan, när varje dag var en rockkonsert.. haha.
Appropå inget så gjorde jag världens osmartaste sak imorse. Jag ställde klockan på 06.30, för att fixa några saker på morgonen.. så klockan ringer, jag går upp på toa och sen.. känner jag mig seg, så jag går och lägger mig igen (????!!!). Jäkla pucko! Sen när klockan ringde igen 07.00, så var jag ännu tröttare, så det slutade med att jag sov till 07.30. Måste bege mig mot jobbet 08.00. Inte så smart när man är tjej, måste hinna packa och ta fram bilder innan man drar iväg.. åååh. Jaja, jag klarade mig idag iaf, men alltså.
Appropå inget så gjorde jag världens osmartaste sak imorse. Jag ställde klockan på 06.30, för att fixa några saker på morgonen.. så klockan ringer, jag går upp på toa och sen.. känner jag mig seg, så jag går och lägger mig igen (????!!!). Jäkla pucko! Sen när klockan ringde igen 07.00, så var jag ännu tröttare, så det slutade med att jag sov till 07.30. Måste bege mig mot jobbet 08.00. Inte så smart när man är tjej, måste hinna packa och ta fram bilder innan man drar iväg.. åååh. Jaja, jag klarade mig idag iaf, men alltså.
Det var verkligen det dummaste… Jag är ingen logisk människa på morgonen..
Nu är jag jättetrött (som jag varit konstant i två veckor nu, så jag hoppas på att jag somnar tidigt!
GRATULERER såå mye med dagen, Elin! Så fint kledd du er, og nydelig som alltid 🙂 Håper du får en fin kveld videre. Kram fra Lotte
Ups… ser nå at det var i går 🙂 Men han en fin kveld fordet! 😀
Haha känner igen mig! ^^
Gjorde samma sak imorse och blev jätte stressad. Tur att du hann iallafall
Jätte fint outfit.
Grattis efterskott Eli
Ja du var verkligen kalasfin! Lite så man skrattar när man ser hur mycket din stil ändrats! 😀 Mot det bättre tycker jag, haha! ^^ Och känner igen mig väldigt bra i det där som du skrev om din morgon, hände mig varje morgon de sista skolmånaderna.
Haha visst gör man?! Dör ibland när jag kollar igenom arkivet, vissa bilder ser inte kloka ut 😉 Tur att du tycker det hah ;D
Sååå fin!
Du var otroligt vacker både nu och då men på olika sätt 🙂
Jag har också gått genom rockstilen men nu har jag hittat mig själv efter många års sökande efter mig själv och något jag kände mig trygg i.
Grattis igen vackra Elin!
åh så fina kläder 🙂
grattis i efterskott :))
Älskar hur du knutit bältet, du måste visa (hur konstigt det än låter, men det såg underbart ut)
Åh så vacker du är! 🙂 Måste se om jag kan få tag på den där kjolen!
Grattisgrattiiis! <3
Säger som någon annan att man kan uppskatta båda stilarna fast på olika sätt. Tycker alltid du vågar testa och du har alltid haft en stilsäkerhet och är grym på att matcha saker. Nu har du hittat en stil som är ren och vacker och väldigt mycket du!
Men tack så mycket! Vad glad jag blir! 😀 <3
Jättefin outfit! Grattis i efterskott!! ^-^
Fin 🙂
Vad smidigt att ha en blogg med en massa bilder på sig själv, så man bara kan gå tillbaka några år och se förändringen.
Jag har också bytt stil ganska mycket… blev påmind idag om att jag faktiskt haft rätt långt hår och hästsvans… (brukade ha både med och utan svans, men verkar som många mins svansen).
Haha! Det är kul att titta tillbaka på gamla bilder.. jag önskar att man oftare kunde få se andras.. det händer ju inte så ofta, men det är väldigt roligt att se och höra folks historia 😀
Ååååh den där kransen i ditt hår! Så fin! Nu måste jag nog faktiskt försöka skapa något sådant själv
vilken skillnad i stilen jaa! 😮 men du är lika fin i båda ^^, diggar verkligen ditt hår, passar ju till allt 😉
Jättefint! 🙂
Grattis! Hoppas du har haft en bra dag! 🙂 Kram
Fina du! Men det är ändå väldigt roligt att du alltid haft en egen stil! 🙂
Fina bilder på dig 🙂
Sååå fiiiin! 😉 haha<3
Du var verkligen födelsedagsfin, gillar att du har skärpet lite "medeltida":) Har det senaste, läst din blogg via min mobil så det var lite besvärligt att kommentera, skrev dock ett grattis på twitter, eller om det var intstagram:)
Angående fin så säger man ju att allt klär en skönhet och det stämmer bra, du var snygg även som rocker:) Och du, din bild i går med ballongen, var kanon man blev glad av den, kul:)
Just d, lite om samarbete som vi skrev om i din Bauer inlägg (har ju surfat via mobil ett tag och det är så besvärlig att skriva med den tycker jag:))så förstår jag att du inte söker samarbete men hoppas att vi kanske någongång ses, hade vart kul och snacka foto och tex. historia:)
Ha de bäst!
Vad fin du är!
Vad fin du är!
Tack så mycket Jennie! 😀
Riktigt fin på din födelsedag! 🙂
Superfina kläder och det är härligt med förändring tycker jag! Varje kapitel i livet har ju liksom sin stil på något sätt och det skulle vara tråkigt om man alltid hade sett likadan ut 😉
Åh jättefin! 😀
Det där med logik på morgonen är inget som jag har heller, så vi får se hur det går när vi ska ha fysikprov nu på morgnonen 😉
Hej! På min blogg så skriver jag om ego-boost och det skulle vara så kul om du ville kika in på min blogg och kommentera vad du tycker om dig själv.
http://emiliasjodin.blogg.se/2013/june/3-bra-saker-om-dig-sjalv-ytligt-och-personligt.html#comment
Så fin.. SÅ fin.. SÅ FIIIN!!! :O 🙂
Ååååh kan inte fatta att jag missade att säga grattis på dagen! Var bajsupptagen hela dagen :((((
GRATTIS I EFTERSKOTT!
och du är så fiiin! Älskar hur din stil har förändrats. Olika stiler påminner ju om olika perioder i livet på sitt sätt 😉
Hahaha, logik på morgonen finns ju verkligen inte. Jag brukar stänga av min väckarklocka, drömma att jag går upp, gör mig i ordning och sedan vakna 3 timmar senare och inse vad som hänt…
Haha inte alla som är bajsupptagna! :PTack så mycket!! 😀
Du är SÅ vacker! 🙂
Du är SÅ vacker! 🙂
Grattis i efterskott!!! 🙂
Fin outfit! Är ju bra när man kan låna kläder av sin mamma också =)
Vad du är vacker!! Grattis i efterskott 🙂
Gratulerer med dagen igår 🙂 Håper du hadde en flott dag 😀
Grattis i efterskott! Du var verkligen jättefin på din födelsedag 🙂
oj, vilken skillnad det var på stilen, men älskar din stil! Du är så otroligt fin. Grattis i efterskott! 😀 Ha en trevlig nationaldag! 🙂
Stort grattis i efterskott!
Grattis i efterskott får man ju säga, själv får jag vänta ett halvår innan jag får min födelsedag! Kollar man gamla bilder på dig och nu, så kan man tro att du gått från den mörka sidan till ljuset, hehe 🙂
Så fint!
fin, fina du 😀
Sv: Har ett inägg med ett par gamla bilder, innan jag ändrade stil (i alla fall frisyr)… 🙂
http://patrikludvigsson.se/2013/02/10/forr/
Lite lustigt med bilder tycker jag, för just när man tar dom så ser man inte så stort värde i dom, däremot kan bilderna ha ett helt annat värde några år senare, förknippade med minnen osv.
Nej men ser man på vilken cooling! Haha, shit vad långt hår! Om mitt ändå kunde växa så mycket.. ^^Och visst är det så.. jag får verkligen läxa upp mig själv för att jag är lite "slapp" med bilderna. Det enda jag tänker på är att de ska upp på bloggen, jag borde tänka mer på vad det är jag kommer att vilja se när jag tittar tillbaka 🙂
Vad söt du är 🙂
Härliga bilder (=
Åh, du är så himla fin att jag bara smälter en aning!
Fina bilder! Kände igen min gamla hemstad. Bor du i Skara?