Diesel vs Ozzy




Diesel har en polare som heter Ozzy.
De föddes hos samma uppfödare. När de blev lite äldre så flyttade de från Mullsjö in till storstan Jönköping. Tog ett rum i varsin lägenhet rätt centralt. De har haft ganska mycket för sig det senaste året, men har i alla fall hunnit träffas lite då och då.
De föddes hos samma uppfödare. När de blev lite äldre så flyttade de från Mullsjö in till storstan Jönköping. Tog ett rum i varsin lägenhet rätt centralt. De har haft ganska mycket för sig det senaste året, men har i alla fall hunnit träffas lite då och då.
Ozzy är en riktig teaser - kör en bitch slap så fort ingen ser. Tilsllut är det ändå han som ligger på rygg som en fegis... Diesel försöker vara The King. Slår en sjua eller lägger av en kabel så fort han kommer och hälsar på - kläm på den liksom. Försöker sitta högre och blicka ner.. vad tror han att han är??
Åh, älskar katter! Gud så söta!
Nämen så söta! 😀 Första bilden är ju jättefin!
Såg bröllopsbilden publicerad i Vimmerby Tidning idag. Det var den finaste på hela bröllopssidan, och jag blev så glad när jag kände igen fotografens namn. Bra jobbat!
Fytusan vad fina!
Åh vilka söta bilder 😀
Tycker det är så gulligt med kattkompisar 😀
Gud va söta de är 🙂
Så söt!!
haha va roligt =) tror du de 'känner igen' varann?
Ja det tror jag faktiskt 😀
Men, så fint!! Vad gulligt att han har en kattkompis som han kan hänga med ibland ^^ det sötaste jag sett på länge, åååh! 😀
That is just so sweat!! Great cats you've got!
That is just so sweat!! Great cats you've got!
Åh vilka fina bilder du tar! 🙂
Så sött 🙂
Söta!!
Vilka vackra katter! Min katt är "bästa kompis" med mina föräldrars katt trots att de varken är från samma kull eller lika gamla. Vi brukar åka dit någon gång i veckan så att katterna får leka av sig lite 🙂
Helt sjukt detta! (tycker jag ialf 😉 )
För ca 4 år sedan fick jag en jätte underbar katt, som jag döpte till Diesel! Men han dog förra året :'(
Nu har jag en liten hund istället och han heter Ozzy!
hur stor är chansen?! haha!
Super bra blogg!
Kram
Haha men nej är det sant! Det känns ju ändå inte som att det är några direkt "övervanliga" namn. 🙂
Hur fan kunde de bli så många kommentarer?! Suuck..
Förlåt!!
Haha Blogg.se krånglar säkert... 😉
Så fina bilder 🙂
Va härligt att kunna ha dem tillsammans 🙂
SÅ söta! 🙂
ååå, så söta!!
ååå, så söta!!
Hihi, vilka finisar!
Nej men vad kul med en lekkompis! 😀
Haha Kanonbilder, istället för canonbilder...
Aww, haha :')
åååh vilka härliga bilder!