49:- Fynd nummer två!!

Den här klänningen har en krånglig historia.
Bilden på den var vit, så jag har under de senaste två veckorna trott att den varit just vit också. Sen kom den neddimpandes i brevlådan idag och det visade sig att den var beige!
Jag blev förstås arg för att bilden var missvisande, men bestämde mig ändå för aatt prova den och när jag såg den på blev jag totalt förälskad.
Min slutsats är; jag är glad att den var beige och inte vit. ;)
Dessutom skulle den kallas "one size" som skulle passa 34-38 - jo tjena. Tyget var inte ett dugg uttöjbart, men på mig satt den som ett smäck! Det känns som den är sydd efter mig, tack och lov... Det bar ju ändå mig den skulle passa på ^^
8 Kommentarer
Maria
Jättesnygg :) det var ett riktigt bra fynd *tummen upp*
marie
Fin klänning! Det gör inget att den inte var vit. Då blir kontrasten inte så skarp. =)
Ullis
Ja, du ska absolut vara skitnöjd. Du är riktigt riktigt snygg! Sicken pärla du är! =)
Jag tror att för dina färgers skull så var det super att klänningen just var denna färg och inte vit. Den där färgen tillsammans med skärpet(?) gör att du lyfter fram det allra allra bästa!
Ullis
Det bästa hos dig alltså! =)
Junitjej
Fin klänning!!!
Anna
Skitsnygg ju!!
[Jenny] - Bluedreams
Fin :)
tuulia
gosh vad smal du ser ut :O ät lite kero! ;D






